Lotto lotto
Wyniki lotto lotto O lotto lotto Systemy Lotto lotto Filmiki i reklamy lotto Forum lotto lotto Wymiana linkami lotto Kontakt

Polecamy

Stroje dla hostess
Przelicznik walut
Tkaniny
Wynajem samochodów dostawczych Warszawa
Wirtualne biuro Warszawa

Statystyki

statystyka

Online: 2


Lokaty internetowe
Już dziś zachęcamy do zapoznania się z najnowszymi możliwościami zarabiania oraz inwestowania pieniędzy bez ruszania się z domu - lokatami internetowymi. Ich największą zaletą jest możliwość zakładania przez 24 godziny na dobę. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także fundusze inwestycyjne, lokujące kapitał w surowce takie jak złoto, srebro, miedź czy platyna. Oczywiście nie brakuje funduszy opartych na notowaniach giełdowych czy też rynku forex. Sprawdź: lokaty internetowe, lokaty
lotto: informacje o www.lotto.pl, lotto.pl, totolotku i totalizatorze sportowym.

O Lotto

Totalizator Sportowy jest firmą powstałą na początku października 1956 roku, której głównymi obszarami działalności są gry liczbowe Lotto oraz loterie pieniężne Lotek, www.lotto.pl Totalizator Sportowy posiada prawie 11 tys. punktów sprzedaży.

Totalizator Sportowy jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, której jedynym udziałowcem jest Skarb Państwa. Zgodnie z ustawą o grach i zakładach wzajemnych Totalizator Sportowy jest monopolistą w dziedzinie gier liczbowych i loterii pieniężnych w Polsce. Część dochodów firmy jest przeznaczana na dofinansowanie sportu. Do każdego zakupionego zakładu doliczane jest 25% (w przypadku losów - 10%), które jest przekazywane do Ministerstwa Sportu i Ministerstwa Kultury.

Totolotek to zwyczajowa nazwa wszystkich loterii organizowanych przez Totalizator Sportowy. Najczęściej nazwę totolotek stosuję się jako synonim Dużego Lotka, rzadziej jako losowania lotto ogólnie. Warto jednak wiedzieć, że jest to nazwa zwyczajowa, gdyż formalnie totolotek to nazwa zupełnie innej firmy, zajmującej się zakładami sportowymi (do totolotka należą m.in. zakłady bukmacherskie Totomix).

Powiązanie z kolekturami lotto, jest natomiast spowodowane jedną z gier liczbowych organizowanych dawniej w Polsce właśnie o takiej nazwie. Mimo tego w Polsce nazwa ta niemal przylgnęła do gier liczbowych takich jak Duży Lotek czy Twój Szczęśliwy Numerek i mówiąc "totolotek" każdy wyobraża sobie zazwyczaj żółte kuleczki, które widzimy w Polsacie po 21. Jak zwał tak zwał, faktem natomiast pozostaje to, że totolotek jest w Polsce niesamowicie popularny, głównie dlatego, że daje nadzieję na wygranie ogromnych pieniędzy, a co ważne dzięki mediom bardzo często słyszymy, jak marzenia te stają się realne.